Odrezky - palivové drevo

RASKO TRADE - PÍLA

RASKO TRADE - PÍLA

skcsende

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

Palivové drevo je sortimentom surového palivového dreva vznikajúceho nevyhnutne pri výrobe kvalitnejších produktov ako je štiepané palivové drevo , ich triedenie, štiepanie a ďalšie manipulácie.

Jednoducho sa teda jedná o odrezky, úlomky, triesky, kôru a iné „odpady“ vznikajúce pri manipulácii so surovým ale aj spracovaným materiálom. To ale neznamená, že by palivové drevo nebolo energeticky využiteľné. Nevýhodou je zložitejšia manipulácia , skladovanie a kratšia doba horenia či nevhodnosť pre kúrenie v rôznych typoch ohrievačov.

Kvalita palivového dreva sa riadi podľa príslušných technických noriem, priestoru kde sa palivo spracováva, miery manipulácie (láme sa, drobí…) vlhkosť…

Palivové drevo sa vyrába ako vedľajší, niekedy nežiaduci produkt zo všetkých ihličnanov a listnatých drevín. Palivové drevo sa obvykle triedi do skupín podľa typu drevín (listnaté tvrdé, listnaté mäkké, ihličnaté mäkké, ihličnaté tvrdé a pod.) alebo zmesi drevín.

Z hľadiska porovnania cien produktov palivového dreva je okrem rozmerov dôležitá aj ich vlhkosť, druh východiskovej dreviny a spôsob rovnania, balenia… Hlavným faktorom rozlíšenia sú dané „priestorové“ jednotky. 1 meter kubický ("plnometer") = 0,54 - 0,68 (podľa dreviny a druhu), metra priestorového (prm) atď.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Ceny sa menia prípad od prípadu, nie je preto možné zaviesť unifikovaný cenník.

V prípade že nás budete kontaktovať a zrozumitelne nám predostriete Vaše požiadavky alebo problém, cenu Vám dokážeme vyhotoviť na mieru a v krátkom časovom horizonte.


kontakty

 Pokiaľ hľadáte informácie ktoré nie sú zverejnené na tejto stránke, kontaktujte nás, radi Vám poradíme.

Píla RASKO pri Zvolene Píla RASKO pri Zvolene
created by: Marek Sarvas